16.08.2017

Studenci Wydziału Przemysłu Drzewnego
zainaugurowali nowy rok

Wydział Zamiejscowy Politechniki Koszalińskiej działa w Szczecinku od 2016 roku. Natomiast dzisiaj, 16 października w Kronospan Design Center przy ulicy Pilskiej odbyła się oficjalna inauguracja kolejnego roku akademickiego 2017/2018, a tym samym przywitanie nowych studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele powiatu oraz miasta, jak również władz uczelni, firmy Kronospan oraz studenci i zaproszeni goście.

czytaj więcej...

 

04.07.2017

Rada ds. Strategii Rozwoju Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego

Dzisiaj (04.07) po raz pierwszy obradowała Rada ds. Strategii Rozwoju Zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego. Jest to organ doradczy, wspierający Radę Zamiejscowego Wydziału Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku.

czytaj więcej...

 

08.06.2017

Międzynarodowe warsztaty edukacyjne

Wczoraj (08.06) w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyła się sesja międzynarodowych warsztatów „International Workshop on Applied and Sustainable Engineering”. Wzięło w nich udział kilkadziesiąt osób reprezentujących różne ośrodki akademickie z Polski i z zagranicy.  Spotkaniu przewodził dziekan Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku prof. nadzw. dr hab. inż. Dariusz Tomkiewicz.                     

czytaj więcej...

 

20.04.2017

Siła tkwi w drewnie

W ubiegłym roku jedną trzecią krajowego eksportu netto w przemyśle drzewnym wypracowało siedem firm z Zachodniopomorskiego. O ćwierć miliarda złotych wzrósł w ciągu trzech lat eksport drewna i wyrobów z tego surowca w województwie zachodniopomorskim – wynika z danych Ministerstwa Rozwoju przygotowanych dla „Rzeczpospolitej". To efekt potencjału drzewnego, jaki posiada region, i trwającej od kilku lat mody na drewno. 

     czytaj więcej...

 

29.03.2017

Tłumy na Uniwersytecie Dziecięcym

Za nami kolejne, niezwykle ciekawe zajęcia w ramach KUDiM - Koszalińskiego Uniwersytetu Dzieci i Młodzieży; niezwykłego projektu, który przyciągnął kilkuset chętnych. Uniwersytet dziecięcy to wspólny projekt Kronospanu, Politechniki Koszalińskiej, Miasta Szczecinek oraz Starostwa Powiatu Szczecineckiego.                               

czytaj więcej...