Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym

Orzel

Politechnika Koszalińska ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich - „Siodełko 2021”


Uczniowie, marzący o karierze projektanta mebli, mają szansę na wykazanie się innowacyjnym podejściem i niekonwencjonalnym pomysłem. Uczelnia organizuje konkurs na projekt designerskiego krzesła. Nagrodzona koncepcja zostanie wyprodukowana, a jej autor weźmie udział w profesjonalnym kursie projektowania komputerowego.

Doktor Jarosław Chodór, adiunkt filii Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku tłumaczy, że inicjatywa pojawiła się, by aktywować młodzież przebywającą w domach, uczącą się online. - Naszym celem jest, żeby młodzież wykorzystała umiejętność, jaką stale nabywa i pogłębia, czyli wspomaganie komputerowe w projektowaniu. To nie ma być zwykłe krzesło, czy taboret - podkreśla wykładowca PK.

Chcielibyśmy, żeby powstało oryginalne, innowacyjne siedzisko, którego geometria będzie znacząco odbiegać od tych powszechnie występujących w codziennym użytku. Chcemy, żeby uczniowie uruchomili swoją wyobraźnię, aby jej nie ograniczali tylko przelali na wersję cyfrową. dr Jarosław Chodór

 

Organizatorzy konkursu zaznaczają, że projekt powinien być osadzony w pewne ramy. - Konstrukcja ma być lekka optycznie, bardzo delikatna, ale żeby przenosiła ciężar co najmniej 90 kg. Podstawowym założeniem jest, by siedzisko było wykonane z drewna bądź wyrobów drewnopochodnych i miało nie więcej niż 3 punkty oparcia o podłogę. Tymi wytycznymi chcemy skłonić uczniów do odbiegania od standardowych rozwiązań - dodaje dr Chodór.
 

Projekty można przesyłać na adres Politechniki Koszalińskiej.
Szczegóły konkursu pod linkiem: https://www.tu.koszalin.pl/art/2581