Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym

Orzel

16.10.2017 - Inauguracja 2017-2018


Wydział Zamiejscowy Politechniki Koszalińskiej działa w Szczecinku od 2016 roku. Natomiast dzisiaj, 16 października w Kronospan Design Center przy ulicy Pilskiej odbyła się oficjalna inauguracja kolejnego roku akademickiego 2017/2018, a tym samym przywitanie nowych studentów Wydziału Przemysłu Drzewnego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele powiatu oraz miasta, jak również władz uczelni, firmy Kronospan oraz studenci i zaproszeni goście.

Dzisiejsza uroczystość, inauguracja roku akademickiego, była bardzo podniosła. Zaczęła się od przywitania i odśpiewania hymnu państwowego oraz pieśni studenckiej Gaude Mater. Nie zabrakło również złożenia przysięgi oraz rozdania indeksów dla 24 studentów dziennych, bo właśnie tylu rozpoczęło naukę na pierwszym roku kierunku Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym. Dodatkowo naukę podjęło kilku studentów studiów zaocznych. 

Pracownicy uczelni oraz przedstawiciele firmy podczas swoich wystąpień opowiadali między innymi o historii placówki nad Trzesieckiem, profilach kształcenia i planach na przyszłość. Nie zabrakło kilku słów na temat budowy Centrum Badawczo-Rozwojowego. Jest to duży projekt, który ma studentom dostarczyć nowoczesną bazę technologiczną do dalszego rozwoju.