Inżynieria i Automatyzacja w Przemyśle Drzewnym

Orzel

Dzień Przemysłu Drzewnego


Wspólna inicjatywa Politechniki Koszalińskiej, firmy Kronospan, miejskich i powiatowych władz samorządowych Szczecinka oraz Szczecineckiego Klastra Meblowego – to wyjście naprzeciw potrzebom pracodawców i młodzieży szkół średnich, zainteresowanej podjęciem studiów i znalezieniem zatrudnienia w sektorze przemysłu drzewnego.

Uczestnicy Dnia Przemysłu Drzewnego będą mieli okazję do zwiedzenia zakładów produkcyjnych Kronospanu, a także – działającej od 2016 roku – fabryki duńskiego konsorcjum meblowego Tvilum i niemieckiego producenta szuflad BHK. Poznają najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne stosowane w przemyśle drzewnym, a za pośrednictwem specjalistów z koszalińskiego Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej – własne predyspozycje zawodowe.

Firmy lokalne przedstawią oferty pracy. Studenci z kół naukowych „Optimus” i „Drewniaki”, działających w Filii Politechniki Koszalińskiej – na Wydziale Przemysłu Drzewnego – zaprezentują zastosowania frezarek i drukarek 3D w przemyśle drzewnym.  Całości towarzyszyć będzie konkurs wiedzy o przemyśle drzewnym.